Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

 

 

 

Przychodnia Weterynaryjna "Puchatek" w Rybniku lek. wet. Barbara Pęciak-Wróbel

Leczenie zwierząt egzotycznych

Gady to jedne z bardziej popularnych zwierząt trzymanych w  domach. Jak wiedzą wszyscy hodowcy zwierząt egzotycznych, podstawowym warunkiem powodzenia w pracy hodowlanej jest zapewnienie im odpowiednich warunków środowiskowych. Dlatego najważniejsze jest, aby zakup takich zwierząt był bardzo przemyślany, poprzedzony zdobyciem odpowiedniej wiedzy na temat ich chowu, żywienia, wymogów środowiskowych itp. Warto w tych sprawach zasięgnąć konsultacji i w przychodniach weterynaryjnych i u doświadczonych hodowców.
W naszej Przychodni pomagamy wszystkim zwierzętom traktując te tzw. egzotyczne na równi z tymi tzw. domowymi: pieskami i kotkami. Wiedza weterynaryjna w tym zakresie jest coraz powszechniejsza podobnie jak zainteresowanie posiadaniem tych zwierząt.
Nasze doświadczenia w tej dziedzinie docenili m.in. organizatorzy Giełdy Terrarystycznej organizowanej cyklicznie w naszym mieście, powierzając nam stałą opiekę weterynaryjną i nadzór nad organizowanymi przez nich imprezami.