Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

 

 

 

Przychodnia Weterynaryjna "Puchatek" w Rybniku lek. wet. Barbara Pęciak-Wróbel

Wystawianie paszportów

Lecznica prowadzi mikroczipowanie zwierząt oraz posiada uprawnienia do wydawania paszportów.

Od 1 października 2004 roku obowiązują nowe przepisy Unii Europejskiej, które mają ułatwić podróżowanie z czworonogiem na terenie krajów Unii (z wyjątkiem Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz Szwecji i Malty, które nie zmieniały swoich procedur). Paszporty otrzymują: psy, koty oraz fretki. Dokument jest dwujęzyczny (w Polsce polsko-angielski). Aby otrzymać Paszport trzeba spełnić warunek jednoznacznej identyfikacji zwierzęcia, dlatego konieczne jest dodatkowe oznaczenie pupila przy pomocy tatuażu lub mikroczipa. Tatuaż u zwierzęcia jest jedynie rozwiązaniem przejściowym, często ulega zatarciu, wyblaknięciu, dlatego docelowym sposobem oznakowywania zwierzęcia będzie w przyszłości wszczepianie mikroczipa.

Informacje jakie zawarte są w paszporcie:

 

  • dane o właścicielu / właścicielach;

  • opis zwierzęcia + jego zdjęcie (niekonieczne),

  • oznaczenia zwierzęcia (informacje o tatuażu i / lub mikroczipie;

  • informacje o szczepieniach przeciwko wściekliźnie (data szczepienia: minimum 30 dni przed wyjazdem i nie później jak 12 miesięcy w chwili przekraczania granicy);

  • informacje o wyniku badania serologicznego wskazującego poziom przeciwciał wirusa wścieklizny (obowiązuje w niektórych krajach).